Dergi Hakkında


Acil Yardım ve Afet Bilimi Dergisi (AYABD) /Journal of Emergency Aid and Disaster Science (JEADS), Acil Yardım ve Afet Yöneticileri Derneğinin (AYAYDER) resmi bilimsel yayın organıdır. Yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. Dergi yılda iki (2) sayı olmak üzere, Mart ve Eylül aylarında elektronik ortamda yayınlanan, açık erişimli, ücretsiz ve süreli bir yayındır.

Dergi bağımsız ve tarafsız çift kör hakemli ilkelere dayanmaktadır. Sadece başka bir yerde yayınlanmak üzere incelenmeyen yayınlanmamış makaleler gönderilebilir. Yayınlanacak materyalin bilimsel içeriğinden yazarlar sorumludur. Acil Yardım ve Afet Bilimi Dergisi makalenin dayandığı araştırma materyallerini talep etme hakkını saklı tutar.

Acil Yardım ve Afet Bilimi Dergisinin editörler kurulu Uluslararası Tıbbi Dergi Editörleri Konseyi (ICMJE), Dünya Medikal Editörler Derneği (WAME), Bilimsel Editörler Konseyi, Yayın Etiği Komitesi, ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi, ABD Araştırma Doğruluğu Ofisi, Avrupa Bilimsel Editörler Derneği ve Uluslararası Teknik ve Yönetim Editörleri Topluluğu’nun prensiplerine uyarlar.

Acil Yardım ve Afet Bilimi Dergisinin sahibi Acil Yardım ve Afet Yöneticileri Derneği adına Dr. Hüseyin Koçak’tır. Daha fazla bilgi için İletişim ile temasa geçiniz.